Terketme.com Ayrılık ve aşk yazıları

4 Kelime!

Her şeyin bir sınırı var
Yalnızlığın da öyle!

Yüreğine kadar yalnızlığa batmış adam, masada duran ve haftalardır çalmasını beklediği telefonunu aldı. Her defasında yazıp yazıp silmekten bıkmıştı, titreyen parmaklarına bu defa söz geçirmeye kararlıydı! Artık kalem kırılmıştı!

Geri dönüşü yoktu, yazmaya başladı!

“İnanılmaz bir yağmur yağıyor sevgilim! Şimdi deliler gibi koşmak vardı hem de elele! Ama elin elimde olmadığı sürece ıslanmanın hiçbir anlamı yok, tıpkı karşılıksız kalacak bu mesajım gibi! Senin için bir şey ifade ediyor mu bu yazdıklarım daha doğrusu duygularım, bilemiyorum. Bilemiyorum, senin için bir anlamı var mıdır bu bekleyişlerimin! Olmasın, vazgeçmem! Vazgeçemem senden, ki ; vazgeçebilseydim eğer vücuduma kan pompalayan bu kalbi affetmezdim. Tek seferde asardım darağacına! Her neyse, yağmur şiddetini giderek arttırıyor ve dışarıda insanlar koşuşturuyor! Kimi işine, gücüne! Kimi sevdasına koşuyor. Yağmur damlalarını dahi seçebilen mühürlü gözlerimi topluluğa dikmiş seni arıyorum. Bir ihtimalde kendimi! Bir gittin! Bin yağmur götürdün be sevgilim! Senden sonra yağan her yağmur yalancı, ağlatan yağmurlar! Lügatımda seni anlatacak hiçbir yazı, cümle bulamıyorum. Derdime kağıtlar yetmiyor! Boş da olsa bir mesaj yaz! Ben içine anlamlar katar yıllarca yaşarım! Unutamadığımsın, seni seviyorum!”

Mesaj iletilmişti! Sevdası uğruna, gururunu defalarca ayaklarının altına alan adam bir kez daha özlediğini, unutmadığını dile getirmişti!

Telefonu yeniden ait olduğu masanın üzerine koydu, tabi gözlerini de telefonun üzerine! Gönderilecek bir cevap için, yanacak bir ışık!

Bir buçuk, iki saat sonra beklediği ışık yanmıştı! Masa, telefonun bildirimiyle titredi. Aynı zamanda kalbi de öyle!

Direkt telefona atladı ve mesajı açtı.

“Ama ben seni, unuttum …”

Yağan yağmur ne? Bu 4 kelime göğü yarmıştı. Sevdasını kaybeden adam şimdi hızlı bir şekilde kan kaybediyordu hem de yalnız başına! Kanını durduracak hiçbir cümleye sahip değilken!

Havasız odasına bütün keşkeleri toplasa da, o artık kurtarılamayacak bir hastaydı!

Beynine 4 kurşun sıkılsa kurtarılma ihtimali olan bu adamın, yüreğine yediği bu 4 kelimeden sonra yaşama ihtimali yoktu!

Ufuk ASMAN – 03:08 – 09/09/2017

Bir Yorum Yazın